Food: Його Величність Стейк
Вегетаріанцям краще не читати цю статтю, бо тут буде справжнє м'ясо. І його буде багато. Адже розповідати будемо про види стейків і секрети їх ідеального приготування.
Батьківщиною класичного стейку є Америка (деякі скептики кулінарної справи вважають, що це єдиний цінний внесок США у світову кухню), і готувати його можна лише з яловичини. Це не просто правило, а справжній закон.

Головний секрет приготування шедеврального м'яса ховається у правильному виборі продукту. Ідеальне м'ясо для стейків можна отримати лише з молодих бичків (1-1.5 року), яких годували виключно свіжою травою, пшеницею та кукурудзою. В такому випадку тушка не буде мати зайвих запахів, а також матиме правильну структуру волокон.
Отже, завітавши в ресторан, ви вже готові замовити собі доладній шмат смаженої гов'ядини, та не можете обрати ступінь прожарки. Ми допоможемо. Згідно американської класифікації, їх існує цілих сім видів, але найчастіше зустрічаються чотири:

-
rare - справжнє задоволення для тих, хто любить практично сире м'ясо. Такий стейк обсмажується по 2-3 хвилини зовні,а всередині лишається червоним.
-
medium - м'ясо середнього ступеню просмаження (6-7 хвилин), при розрізанні якого виділяється світло-рожевий сік.
-
well-done - найбільш звичний для звичайного любителя м'яса стейк, в якому практично немає соку. Спочатку його обсмажують, а потім, частіше всього, відправляють доготовуватися в спеціальний пристрій - пароконвектомат.
-
too well done - його ще називають пересмаженим. Практично сухий шмат яловичини, прогрітий всередині до температури в 100 градусів.
Секрети приготування ідеального стейку
Та якщо ви вирішили приготувати його самостійно, то без важливих підказок професіоналів тут не обійтися:
1. За 1 годину до смаження стейки потрібно дістати з холодильника та дати нагрітися їм до кімнатної температури.
2. Аби м'ясо просмажилось до потрібного вам ступеня, його товщина має бути не менше 2.5 см, але не більше 4 см.
3. Аби "запечатати" сік всередині, стейк спочатку швидко обсмажують при високій температурі (так білок згортається, і вже не дає рідині витікати назовні), а потім досмажують при більш низькій. Якщо знехтувати цим правилом, отримаєте сухий і жорсткий продукт.

4. Користуйтесь щипцями для перевертання м'яса на пательні, і ні в якому разі не робіть це виделкою, інакше весь сік витече назовні. Щодо того, як часто потрібно перевертати шматок, то робити це можна кожні 30 секунд, якщо хочете отримати добре просмажену страву. Або не більше 4 разів за весь час смаження, якщо хочете, щоб шматок був не тільки смачним, а й естетично привабливим, з смужками від грилю.
5. Важливий етап - відпочинок. Після швидкого приготування м'ясо повинно відпочити для того, аби сік рівномірно розподілився по всьому шматку.
Подавати стейк потрібно обов'язково на теплій тарілці цілим або нарізаним на шматочки з соусом та гарніром. Смачного!