Без рубрики

Автор: Lucky
Елементарно, Ватсон!
Чи знайдеться десь та людина, котра не знає такого яскравого персонажа як Шерлок Холмс? Мабуть, ні.
Напевно, для кожного з нас історія про талановитого детектива залишається однією із найцікавіших та найзахопливіших історій, та мало хто знає, що вчора, 22 травня, славнозвісному автору цього шедевру Артуру Конан-Дойлю виповнилося б 158 років.
А тепер трішки детальніше про книгу, "Скандал у Богемії", перше оповідання із серії "Пригоди Шерлока Холмса" був надрукований у журналі Strand 1891 року.
Цікаво, що прототипом головного героя, котрий став невдовзі легендарним детективом-консультантом, був Джозеф Белл, професор Единбурзького університету, який славився здатністю по найдрібніших деталях вгадувати характер і минуле людини.
Шерлок Холмс настільки полюбився читачам, що спроба автора "покінчити" з Холмсом у сутичці з професором Моріарті ("Остання справа Холмса", 1893 рік) виявилася невдалою. Саме тому письменнику згодом довелося "воскресити" героя.
Холмсовська епопея увінчалася романом "Собака Баскервілів" (1900), який відносять до класики детективного жанру.
Не знаю як ви, але я вже довгий період часу залишаюся нестримним прихильником цієї історії. Перечитував книгу знову і знову. І знаєте, що зрозумів? Що ця історія ніколи не залишить байдужим жодного читача чи глядача.
Саме тому вважаю за честь від імені Рекорд ФМ написати топ-5 найкращих екранізацій цього надзвичайно цікавого та захоплюючого роману.
Отже, розпочинаємо...
5 місце: Молодий Шерлок Холмс
А зараз трішки про сюжет: молодий Шерлок Холмс вчиться у престижній школі де знайомиться з Джоном Ватсоном. Вже в той час Шерлок вражав усіх однокласників своїми дедуктивним здібностями. В цей час у Лондоні відбувається серія таємничих вбивств за допомогою отруєних дротиків. Шерлок і Джон дізнаються про змову з метою вбивства великих британських бізнесменів. Вони приступають до розслідування своєї найпершої, але неймовірно заплутаної і небезпечної справи.
4 місце: Містер Холмс
Сюжет розповідає нам про те, що в 1947 році 93-річний Шерлок Холмс, який вже давно відійшов від справ, живе на фермі в Сассексі разом зі своєю покоївкою місіс Манро і її сином Роджером. Переймаючись через фікціоналізацію своєї останньої справи про сіру рукавичку доктором Ватсоном, він пише свою версію подій, але зазнає труднощів, згадуючи подробиці.
З часом, Роджер допомагає Холмсу пригадати його останню справу і чому він пішов з детективного бізнесу.
3 місце: Елементарно (серіал)
Британський детектив Шерлок Холмс — колишній наркоман, який був відправлений до Нью-Йорку на лікування у реабілітаційний центр, а після завершення лікування залишився у Брукліні як консультант Нью-Йоркської поліції. У розслідуваннях йому допомагає його компаньйон-спостерігач лікар Джоан Ватсон, яку найняв його батько.
2 місце: Шерлок (серіал)
Сюжет серіалу розгортається навколо Шерлока Холмса, якого вважають генієм дедуктивного методу, і доктора Ватсона. Але все не так, як ми звикли уявляти, читаючи книжки про Шерлока Холмса. Тепер цей геній не просто розгадує загадки, але робить це у XXI столітті. Тепер записки змінюються на мобільні телефони, мемуари доктора Ватсона на онлайн-блог в інтернеті, а улюблена люлька Холмса на нікотинові пластирі. Але є дещо, що не змінилося: Шерлок розкриває злочини, вирішує головоломки і найголовніше — Холмс намагається розкрити і спіймати злого професора Моріарті, який також показаний у дуже непередбачуваному образі.
І нарешті...
1 місце: Шерлок Холмс: Гра тіней
Шерлок Холмс (Роберт Дауні мол.) і його давній помічник Доктор Ватсон (Джуд Лоу) намагаються перехитрити і подолати свого найпідступнішого противника, професора Моріарті, за допомогою старшого брата Холмса Майкрофта Холмса і циганки на ім'я Сім.
Коли кронпринц Австрії був знайдений мертвим, всі докази, на думку інспектора Лестрейда, вказували на самогубство. Проте Шерлок Холмс приходить до висновку, що спадкоємець престолу був убитий, і це вбивство — лише маленький шматочок набагато грандіознішої і зловіснішої мозаїки, створеної професором Моріарті. Повне небезпек розслідування веде Холмса, Ватсона і їх випадкову супутницю циганку Сім по всій Європі, з Англії до Франції, потім до Німеччини і, нарешті, до Швейцарії. Але підступний Моріарті завжди на крок попереду, він плете павутину із смерті і руйнувань, що є частиною його великого плану, успіх якого змінить хід історії.
Нагадаємо, що попри багаточисленні екранізації, книга залишається книгою, тому, якщо ви хочете, справді, незабутніх вражень, читайте сам роман, ви не пошкодуєте! А, тим часом, Рекорд ФМ бажає вам приємного перегляду та гарного дня!