Без рубрики

Автор: Lucky
Екзотичні українські народні інструменти або як зіграти на козобасі
Басоля, гусла, торбан... Український народ здавна вмів розважатися, але ж які розваги без музики. Тому хочемо представити вам добірку найекзотичніших музичних інструментів, поширених у давнину на території України.
Варган або Дримба %d0%b4%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b1%d0%b0Цей давній музичний інструмент є одним із найпоширеніших на землі. Вважається, що на територію сучасної України його принесли білі хорвати – слов’янський народ, що проживав у сучасній західній Україні та східній Польщі.
Гусла gusla_1Цей стародавній музичний інструмент був поширеним у Київській Русі і, очевидно, проіснував до кінця 19 століття. Про вигляд української гуслі достеменних відомостей не залишилося. Знаємо лише, що він був схожий на арфу: струни натягувалися на трикутноподібний дерев'яний ящик, а звук видобувався за допомогою защипуння струни пальцями. Саме цей щипковий інструмент став пращуром української бандури.
Торбан %d1%82%d0%be%d1%80%d0%b1%d0%b0%d0%bdВ Україні його прозвали «панською бандурою». Він був поширений у 18 - 20 століттях. Вважається, що торбан походить від італійської теорби.
Козобас kozobas_1Гуцульський народний інструмент, який був створений на основі басолі в 60-х роках 20 століття. У сучасній Україні козобас використовує гурт OT VINTA, який, до речі, першим показав електричне звучання цього інструмента в рок-музиці.
Цимбали OLYMPUS DIGITAL CAMERA Попри те, що цей музичний інструмент відомий уже більше трьох тисяч років, в Україні він набув поширення лише в 17 столітті. Виготовляють їх і сьогодні, зокрема, на Гуцульщині.
Загалом, за всю нашу історію можна назвати безліч музичних інструментів як струнних, так і духових та ударних. І це все ще раз доводить, що ми співуча та високорозвинена нація, життя якої нерозривно пов'язане з музикою.