Домінуй та володарюй або як переконати співрозмовника
Ви страждаєте від конфліктних ситуацій? Не знаєте, як розмовляти зі своїм начальником? У вас не виходить довести свою думку в суперечці? Тоді ви зайшли саме за адресою. До вашої уваги пропонуємо основні психологічні методи впливу на співрозмовника...
Як виграти в грі "Камінь, ножиці, папір"
Почнемо з простого... Для того, щоб перемогти у всім відомій грі нашого дитинства "Камінь, ножиці, папір", потрібно всього-навсього задати опонентові питання перед початком гри. Намагаючись дати на нього відповідь і напруживши всі свої розумові здібності, він у більшості випадків покаже саме "ножиці". Також якщо ви добре знаєте людину, то при виконанні цього прийому вона викине саме ту фігуру, яку частіше використовує. От тільки уявіть, скільки перемог та задоволення ви могли б отримати, знаючи цей прийом у дитинстві.
Вірте батькові своєму або "Як сказав мій дід..."
Красиво звучить, правда? Проте дійсно люди підсвідомо схильні вірити батьківським порадам, тому якщо ви бажаєте, щоб колеги або друзі сприймали вас серйозно, говоріть, що так сказав ваш батько.
Перефразуйте та повторіть
Перефразуйте та повторіть те, що сказав ваш співрозмовник. Після такого він відчує себе потрібним і буде вважати, що ви саме та людина, яка не тільки його слухає, а й схожа на нього. Таким чином, коли ви будете висловлювати свою думку, він вже буде позитивно налаштований. Головне тільки не переборщити, і за цим усім не забути те, що ви хотіли до нього донести.
Не давайте вибору
Ось це вже звучить страшнувато....Проте це справді так. Наприклад, якщо вам потрібно, щоб співрозмовник прийшов до вас на зустріч, то не запитуйте в нього, чи бажає він це зробити, запитайте, коли йому зручніше прийти до вас: о 15 годині чи о 17 ? Таким чином, існує більша вірогідність позитивної відповіді, оскільки його свідомість буде зайнята питанням, коли йому зручніше, а не чи потрібно взагалі кудись іти. Крім того, він вважатиме це своїм рішенням.
"Морду тапочком" і кивайте
Якщо бажаєте, щоб ваш співрозмовник погодився з вами, не забувайте кивнути, задаючи питання. Оскільки це сприймається як знак того, що все, що ви говорите, - чиста правда. Крім того, за законами соціології люди схильні кивати у відповідь.
Станьте дзеркалом
Саме так, вам не почулося. Для того, щоб переконати вашого співрозмовника, вам потрібно налагодити з ним комфортні стосунки. Зробити це не так уже й важко. Просто спробуйте віддзеркалити його невербальну поведінку, повторивши на ним його рухи та прийнявши позу, у якій він перебуває.
Від меншого прохання до більшого
Для того, щоб людина підсвідомо почала з вами погоджуватися та підкорятися вашій думці, варто в неї щось попросити. Наприклад, для початку можна попросити дати вам ручку, після цього, через деякий час, знову попросити вже про більш вагому послугу, пізніше ще.
Доречний комплімент
Ще одним методом для переконання та налагодження комфорту з людиною є, звісно, лестощі. Зробіть несподіваний комплімент, який розслабить вашого співрозмовника, а після цього доводьте свої аргументи.
І остання порада: посміхайтеся, адже за статистикою позитивні люди є вдвічі переконливішими.