Без рубрики

Автор: Lucky
Давньоримське судно на дні моря
Біля берегів острова Кабрера (Балеарські острови) в Середземному морі археологи виявили римське судно, затонуле приблизно 1800 років тому.
Як пише El País, залишки судна знаходилися на глибині 70 метрів. За словами археолога Хав'єра Родрігеса, вперше в іспанських водах вчені знайшли корабель, який залишався недоторканим з часу аварії.
На борту судна археологи разом з водолазами виявили сотні амфор. За попередніми оцінками, в цій тарі перевозився відомий соус гарум - рибний соус давньоримської кухні. Раніше ця страва вважалася делікатесом і користувалася популярністю по всій імперії.
Виявити судно археологам допомогли місцеві рибалки. До них в мережі часто траплялися уламки амфор із затонулого корабля. У минулому році водолази зробили близько 2 тисяч знімків знахідки. Незабаром результати дослідження вчені опублікують в журналі.
Археологи припускають, що судно курсувало між Північною Африкою та Іспанією, півднем Франції або Римом. Балеарські острови, які перебували на півдорозі, були відмінним перевалочним пунктом, на якому моряки могли поповнити запаси.
Джерело: znaj.ua