Без рубрики

Автор: Lucky
Чи одні ми у Всесвіті?
"Одні ми у Всесвіті?" – Одне з вічних питань людства, яке змушує нас будувати гігантські телескопи, запускати супутники на віддалені планети і вигадувати найнеймовірніші теорії.
Впродовж багатьох десятиліть люди невпинно ведуть пошуки позаземного життя, і, як кажуть вчені, дещо ми знайшли.
Ми зібрали для вас 7 самих що не на є наукових доказів того, що ми не одні у Всесвіті.
1. Крихітні бактерії на метеоритах
За мільйони років існування нашої планети на неї падали десятки тисяч метеоритів. Деякі з них відносяться до класу марсіанських. Саме ті, в яких були знайдені хоча б натяки на існування позаземного життя.
Один з таких метеоритів – це Нахла, який впав у Єгипті в 1911 році. Але вивчати його почали лише через 80 років, в 1999-му. Всередині шматка метеорита виявили ниткоподібні структури, які зазвичай залишають після себе бактерії. Земні організми ніяк не могли потрапити в центр тисячолітнього каменю, тому можливо, що бактерії, що залишили після себе ці сліди, були не з Землі.
Інший метеорит, Шерготті, був знайдений в Індії 1865 року. Коли за нього нарешті взялися, то глибоко всередині нього виявили наявність певних елементів, які могли утворитися тільки у воді. Вік цих елементів становить кілька десятків тисяч років. Вчені зробили висновок: "Цей метеорит більшу частину свого життя провів зануреним у воду".
2. Сигнал "WoW!"
Дослідниками Університету штату Огайо 15 серпня 1977 року під час роботи на радіотелескопі "Велике вухо" був спійманий сильний і дивний сигнал, джерело якого знаходився за межами Сонячної системи. Для оператора доктора Джеррі Еймана звук виявився настільки несподіваним, що він обвів відповідну йому групу символів на роздруківці і підписав збоку "Wow!" ("Ого-го!").
Існує безліч теорій і ймовірних розшифровок цих звуків, але жодна так і не була визнана достовірною. Згодом вчені не раз намагалися зловити подібний радіосигнал, але як би довго вони не слухали космос, цього зробити не вдалося.
3. Докази в історії
Єгипетські ієрогліфи, знайдені в храмі Мережі I в Абідосі мають дуже дивний вигляд. Вони зображують щось схоже на вертоліт, дирижабль і підводний човен. Ця знахідка викликала багато суперечок серед єгиптологів і археологів, які до сьогодні так і не знайшли наукового пояснення.
На картині, написаній Доменіко Гірландайо в XV столітті, зображена Діва Марія, а позаду неї можна побачити людину, яка роздивляється у небі якусь кулю, що світиться, схожу на літаючий корабель.
Ще один артефакт давнини, що не дає спокою вченим, – Енігмаліт. Це камінь, який містить вбудований елемент, призначення якого незрозуміле, а на вгляд він нагадує вилку від електроприладів. Приблизний вік цього каменю – 100 000 років.
4. Жива атмосфера Марса
Відносно недавно дані з марсохода Curiosity підтвердили, що на Червоній планеті досить великий вміст метану. На Землі 95% цього газу проводиться живими організмами, а решта 5% виділяються в результаті вулканічної активності.
Вчені говорять, що марсіанський метан в таких концентраціях повинен бути поновлюваним, так як він активно розпадається під ультрафіолетом і радіацією. Це означає, що він, швидше за все, з’явився не з вулканів, а в результаті живих процесів.
5. Життя може існувати всюди
Відкритий космос згубний для живих істот, проте деякі здатні виживати в ньому протягом довгих періодів часу.
Приміром, тіхоходкаможе переживати температури від -273 до +151 ° C і вплив радіації, в 1 000 разів перевищує смертельну дозу для будь-якого іншого істоти на планеті. Може жити в атмосферісірководнюі вуглекислого газу. А ще здатна втрачати майже до 100% всієї своєї рідини.
Шведські вчені провели експеримент і помістили тихоходок на поверхню космічної станції. Після 10 днів, проведених у відкритому космосі, організми були висушені, але після повернення на борт МКС знову ожили.
Якщо життя з нашої планети здатна існувати в самих що ні на є екстремальних умовах, то чому б їй не бути за межами Землі.
6. Існують тисячі планет, схожих на Землю
Група вчених з університету Берклі опублікувала результати дослідження, в якому провели аналіз 42 000 планетарних систем, що знаходяться в нашій галактиці і видимих з Землі неозброєним поглядом. Вони з’ясували, що близько 22% планет можуть бути пристосовані для життя. Тобто кожна п’ята подібна до Сонця зірка має планету, схожу на Землю.
7. Вода є не тільки на Землі
Не секрет, що для утворення життя необхідна наявність води. І вона, до речі, є не тільки на Землі.
Одне з найбільш ймовірних місць існування життя – це Європа, супутник Юпітера. За останніми даними вчених, Європа покрита величезними океанами, води в яких більше, ніж на всій Землі. Поверхня замерзла, але під силою гравітації такого гіганта, як Юпітер, вода під кригою може зберігатися в рідкому стані і містити в собі життя.
Такими ж перспективами володіє Енцелад, супутник Сатурна. Вчені підтвердили, що він ховає гігантський світовий океан під своєю крижаною кіркою. Подібно Європі, океан Енцелада – ідеальне місце, де могла б знаходитися життя, крім Землі.
Джерело:vsviti.com.ua