Без рубрики

Автор: Lucky
Безвіз для України. Відпочинок у Чорногорії
Пам'ятаєте мою статтю про цікавий острів Мадагаскар? Так от, наша рубрика за назвою "Безвіз для України" не закінчується. Саме сьогодні ми поговоримо про прекрасну, але не надто популярну серед туристів європейську країну Чорногорію.
Нагадаємо, що з прийняттям безвізового режиму, ми, українці, маємо право подорожувати понад 100 країнами без оформлення віз. Саме однією з таких країн і є прекрасна Чорногорія, де ми можемо спокійно знаходитися до 90 днів.
Чорногорія - країна, яка розташована на Балканах.
Цікаво, що її територію можна умовно розділити на 3 частини: - узбережжя Адріатичного моря; - відносно рівнинна центральна частина країни; - гірські системи сходу країни.
Тому, відправляючись на канікули у цю країну, ви можете самі обрати, куди саме хочете: поплавати у морі й поніжитися на сонечку або ж відправитися у турпохід горами, або і те, і інше, якщо у вас достатньо коштів, звичайно.
Особливістю цієї країни є те, що вона надзвичайно багата на різноманітні види рослинності. Виявляється, всього на території Чорногорії налічується понад 2 тисячі видів рослин, а ліси займають майже половину усієї території.
Стосовно історії, то вона досить цікава. Єдине скажу, що здавна історія Чорногорії перегукується із слов'янами, тому ви знайдете чимало людей, котрі можуть спілкуватися з вами російською, проте для жителів цієї країни, звичайно ж, легше вести мову англійською. Тому порада: постарайтеся покращити свою вимову, збільшити запас активної лексики або ж просто запасіться словниками перед поїздкою.
Незалежність свою вона проголосила не так давно, у червні 2006 року.
А от 5 червня 2017 року Чорногорія стала членом НАТО.
А зараз хочу запропонувати вам Топ-3 місць, які обов'язково треба відвідати у Чорногорії.
Отже,3 місце: Каньйон річки Тара
Тара — найдовша водна артерія цій маленької балканської країни. Її протяжність становить 144 км.
Більшу частину свого шляху Тара проробляє затиснута між високими скелями. Характер її перебігу по-справжньому "гірський" — з перекатами і вирами і тільки ближче до місця злиття з Півою стає спокійною і неквапливою. Влітку річка прекрасного малахітового кольору, її води навіть у найсильнішу спеку несуть освіжаючу прохолоду.
Величний каньйон Тари є найглибшим у Європі. Глибина його сягає 1300 м. І є другим у світі після Великого каньйону Колорадо (США). Якщо Ви ніколи не чули пісню вітру, яка луною віддає в кам’янистих гребенях, або не бачили, як після дощу в глибинах каньйону утворюються білі пухнасті хмари, тоді вам безумовно варто там побувати. Це незабутнє видовище!
2 місце: Міст Джурджевіча
Міст Джурджевіча - бетонний міст заввишки 172 метри. І є одним із найвищих автомобільних мостів Європи.
Біля цього моста також можна знайти пам'ятник інженеру Лазарю Януковичу.
Виявляється, що будувати міст закінчили в 1940 році, а у 1941 році на територію країни вторглися окупаційні війська (італійці). Партизани за допомогою Лазаря зуміли акуратно підірвати центральну арку, тим самим, зупинивши наступ, оскільки інших мостів через каньйон у цій місцевості немає.
Проте згодом італійці знайшли інженера та розстріляли його. Відновили міст лише у 1946 році.
1 місце: Національний парк Дурмітор
Національний парк Дурмітор знаходиться на північному заході Чорногорії. Він був утворений в 1952 р, а в 1978 р в нього було включено каньйон річки Тара, найбільшого джерела питної води в Європі. У парку знаходиться гірський масив Дурмітор. У ньому знаходяться 48 піків заввишки більше 2000 м. Найвищий з них - пік Боботов Кук - досягає 2523 м. Іншими цікавими об'єктами парку є 13 льодовикових арен, 18 льодовикових озер, 2 величезних каньйону - Сушиця і Комарніца. У парку також налічується близько 750 джерел, безліч карстових колодязів і печер.
Як бачите, Чорногорія також має багато цікавого, що можна показати туристам. Тож, збирайтеся з силами, беріть друзів і їдьте відпочивати до Чорногорії. Упевнений, ви не пошкодуєте.