Без рубрики

Автор: Lucky
Безвіз для України. Літні канікули на Мадагаскарі
Напевно, кожен знає такий красивий острів, як Мадагаскар. І це було б навіть трохи смішно, якби я спитав: "Звідки?". Адже, звичайно ж, всі ми пам’ятаємо й любимо такий прекрасний мультфільм про Алекса та його друзів.
Не знаю, як у вас, проте це мій улюблений мультик ще з дитинства, тому, можна сказати, це честь для мене писати сьогодні про такий чарівний острів, на честь якого й назвали цей неймовірний мультфільм.
Всі ми прекрасно знаємо, що ось нещодавно наша країна отримала омріяний безвіз. І відтепер ми можемо вільно подорожувати понад 100 країнами. Серед них ми також отримали можливість відвідати славнозвісний Мадагаскар.
Як свідчать факти, курорти на Мадагаскарі не були популярними серед українців раніше. Чому? Моя особиста думка з цього приводу, що українці не мали, та і не мають, достатньої заробітньої платні, щоб дозволити собі таку "розтратну" поїздку.
Мало вірю, але все ж таки сподіваюся, що в найближчому майбутньому ця ситуація зміниться. Колись наш народ зможе дозволити собі таку розкіш, але зараз давайте хоч помріємо.
Отже, пропонуємо вам топ-5 найпрекрасніших місць на Мадагаскарі, які ви повинні хоч раз у житті побачити на власні очі.
Але перед цим нагадаємо, що Мадагаскар – дивовижна острівна держава в Індійському океані, розташована у південно-східному узбережжі Африки. Мільйони років тому острів був частиною єдиної землі Гондвани, а приблизно 60 млн. років тому він першим відокремився і став першим островом на Землі.
Відомо, що перші люди потрапили на острів всього 2000 років тому.
Цікаво, що 1896 року весь острів став французькою колонією, а вже 1946-го отримав статус заморської території Франції.
Також варто зазначити, що ця острівна держава отримала повну свободу і незалежність в 1960 році.
А тепер давайте повернемося до чарівних місць.
Отже, 5 місце: Нусі Бураха
Острів Нусі Бураха, або Сент Марі, – вузький гранітний острів завдовжки 57 кілометрів, розташований в 8 кілометрах від східного узбережжя Мадагаскару.  Основні визначні пам’ятки острова – католицька церква 1857 року, гранітний форт і піратська гробниця, могили якої прикрашені класичними черепами зі схрещеними кістками.
Багата тропічна рослинність, чисті піщані пляжі, затоки і бухти, захищені кораловими рифами, перетворили Нусі Бураха в острів мрії, який є одним з найпопулярніших місць відпочинку. Тут є гарна інфраструктура, розроблена для туристичного бізнесу. На березі знаходиться цілий ряд комфортабельних готелів, затишних барів і ресторанів.
Острів є раєм для дайверів, унікальні коралові освіти і затонулі піратські кораблі є ідеальною декорацією для фотозйомки. Велике число туристів приїжджають сюди в липні-серпні, щоб споглядати міграцію горбатих китів, що представляє собою приголомшливе видовище.
4 місце: Національний парк Масуала
Національний парк Масуала, заснований в 1997 році, розташований на однойменному півострові. Загальна площа його території займає 2400 квадратних кілометрів суші і 100 квадратних кілометрів морських парків. Національний парк є одним з головних пріоритетів Мадагаскару по збереженню багатого біорізноманіття рослинного і тваринного світу. У цьому регіоні можна спостерігати існування різних екосистем – від коралових рифів до високогірних тропічних лісів.
Частина національного парку відкрита для відвідувачів. Тут є комфортабельні кемпінги, бунгало і кафе. Любителі активного відпочинку можуть зайнятися риболовлею, водними видами спорту, пішим туризмом і альпінізмом. Півострів Масуала є одним з найпопулярніших місць для дайвінгу, занурення в глибини Helodrano Antongila затоки являє собою фантастичне видовище.
3 місце: Бухта Франсе
Однією з найпопулярніших визначних пам’яток бухти є скелястий острів Нусі-Лунгу. Цей невеликий острів вулканічного походження розташований прямо посередині бухти.  Раніше на цьому острові проходили ритуальні обряди. Тому місцеві жителі дали йому другу назву – "Цукрова голова". В даний час бухта Франсе вважається одним з найкращих місць для дайвінгу.
Залив сакалава знаходиться в 16 кілометрах від міста Дієго-Суарес. Це велика природна затока вздовж північно-східного узбережжя Мадагаскару. Берегова лінія в цьому районі порізана маленькими лагунами і скелями.
Але незважаючи на важкодоступність цієї місцевості затока користується величезною популярністю серед любителів водного спорту, яхтсменів, любителів дайвінгу, віндсерфінгу і морської риболовлі.
2 місце: Віндзорський Замок
Це стародавня споруда має висоту 398 метрів. Дві вежі замку мають висоту 5 і 6 метрів і зроблені з міцних гірських каменів. Якщо піднятися по крутих кам’яних сходах, то нагорі вас чекає прекрасний оглядовий майданчик, з якого відкриваються види на Мозамбіцький Канал, Індійський океан і затоку Дієго.
У підніжжя замку знаходяться мальовничі зелені луки, де можна зустріти різноманітні види місцевих птахів і тварин.
І нарешті 1 місце: Королівська резиденція в Амбухіманга
Королівська резиденція в Амбухіманга.  Історія у цього палацу багата й цікава – тут жили цілі покоління мадагаскарських монархів, а в даний час тут знаходяться їхні усипальниці.
Сам палац знаходиться на пагорбі, розташованому неподалік від Антананаріву, і є найвищою точкою. Звідси відкривається панорама міста – з величезним блакитним озером, пагорбами і парками, храмами і житловими будівлями.
Цікаво, що до 1825 року на острові були заборонені кам’яні споруди. Виняток становив лише палац Амбухіманга.
Сьогодні палац відкритий для туристів практично в будь-який час року, пропонує ближче ознайомитися з історією Мадагаскару. Крім того, мандрівники мають можливість відвідати так звану «арену», де наближені до короля люди вели битви з розлюченими биками. Ті, хто вирізнився в сутичці з дикими тваринами, удостоювалися честі зайняти місце на кам’яному троні, який зберігся і до наших днів. Цей трон вважається одним з найулюбленіших туристами місць для фотозйомки.
Як бачите, місць для туристів на Мадагаскарі вдосталь. Тож накопичуйте кошти, беріть друзів та родичів і вперед відпочивати на всім відомому острові.
Але, від себе додам, пам’ятайте, що в них у будь-якому закладі харчування чайові не подаються. Тому пильнуйте, бо можете ненароком образити господарів.