Без рубрики

Автор: Katrin
Без благ цивілізації
Сучасним людям важко уявити собі життя без автомобілів, на яких можна дістатися у потрібне місце в потрібний час і з максимальним комфортом, гаджетів, що будять нас зранку, нагадують про важливі справи, дають можливість занотувати важливі думки, слідкувати за власним харчуванням, активністю, і, звичайно, мобільного телефону, який все ще залишається одним з основних засобів зв’язку.
Та є у світі місця, де люди живуть без подібних благ цивілізації, і їх життя ніскільки не гірше. Їх оточує приємна тиша та чисте повітря.
64_big
Тувинські острови
Це одна з небагатьох країн, розташована в Полінезії, більшість жителів якої не те, що не користувалися, а й навіть не бачили мобільних телефонів. Та що там, на островах немає також пошти і телебачення.
Adamstown_4
Острів Піткерн (Тихий океан)
Для тих, хто хотів би втекти від шумного міста, робочих проблем та необхідності активного спілкування Піткерн – рай. Тут живуть всього 50 людей, вони не мають ані мобільного зв’язку, ані інтернету, а зв'язок зі великим світом здійснюється за допомогою корабля, який приходить до острова раз на місяць.
Та виявляється, що самобутність острова стала зникати. Цікавість туристів до цього тихого містечка стала приносити певні прибутки, і хтось із місцевих навіть розкошелився на супутниковий інтернет, хоча електрику тут виробляють лише генератори, а тому світло дають по годинам.
348
Кіфука (Республіка Конго)
Населення цього міста знає, що таке мобільні телефони, та не має можливості придбати їх. І не тому, що не вистачить грошей (хоча для багатьох це і є основною причиною), а тому, що користуватися будь-якими засобами зв’язку тут заборонено. Кіфука є одним з найнебезпечніших місць у світі, на кожен квадратний кілометр тут припадає близько 160 блискавок у рік.
dsc06636.picasaweb
Хаутен (Нідерланди)
В 70-х роках минулого століття місто стало розбудовуватися, а місцева влада прийняла стратегічне рішення – відмовитися від автомобілів, і стимулювати інтерес місцевих жителів до альтернативних засобів пересування, головним з яких став велосипед.
Аби ні у кого не виникало бажання порушити це правило, була побудована об’їздна дорога, якою тільки і можна потрапити в інший район, через місто проїхати не вийде. Єдиний варіант – велосипедом.
2993dd9fbba8e9ae942595591caac3e6
Для велосипедистів тут створені всі умови – безкоштовні парковки, що охороняються, безліч зручних доріжок і повна відсутність світлофорів в місті.
Як бачите, світ не зник без авто та телефонів, люди спокійно живуть без сучасних гаджетів та не переймаються питаннями купівлі та ремонту авто. Саме тому пропонуємо інколи відкладати в сторону свій смартфон та хоча б на день забути про авто. І повірте, вам вдасться побачити навколо багато цікавого, варто просто уважніше придивитися.