Без рубрики

Автор: Lucky
Автомобільні гонки. Небезпечно, але захоплює...
Яке ж це хвилююче відчуття, коли їдеш на такій швидкості, ніби колеса не доторкаються землі. Викид адреналіну, небезпека. Тільки ти й автомобіль. І нехай весь світ зачекає.
Знайомо? Сподіваюся, що ні, бо, по-перше, це небезпечно, а по-друге, з нашими дорогами сильно не розженешся.
Але, тим не менш, автогонки - досить популярний вид спорту.
Саме про це ми сьогодні й поговоримо.
Отже, більшість світових чемпіонатів з автоперегонів проводяться під егідою FIA (Міжнародна автомобільна федерація), яку було засновано у 1904.
В Україні такого роду змагання контролюються Автомобільною федерацією України.
Перші перегони були організовані 22 липня 1894 за маршрутом довжиною 126 км від Парижа до Руана (із заявлених 102 автомобілів після відбіркових змагань до перегонів допустили 25, з них стартувало 21 а до фінішу добралось 17 автомобілів).
Цікаво, що у тих перегонах головним критерієм перемоги була не швидкість. Вигравав той, хто дістанеться до фінішу з найменшою кількістю поломок. Перше місце поділили два автомобілі — "Пежо" і "Панар". В обох були бензинові двигуни — а це доводило, що бензиновий двигун ефективніший за паровий.
Однак найкумеднішим був той факт, що під час перегонів поряд із учасниками їхав американський репортер на велосипеді. А це означає, що швидкість перших автомобілів була зовсім невеликою (до 18 км/год.).
18 травня 1895 відбулися перші автомобільні перегони в Італії. Дистанція у 93 км була прокладена за маршрутом Турин-Асті-Турин (було п'ять учасників і лише троє з них фінішували)
У 1896 році було нарешті скасовано "Закон про червоний прапор" (він був прийнятий у 1865 році, згідно з ним потрібно було, щоб у кожному автомобілі сиділо два водії, автомобіль не міг рухатися швидше від 4-х миль на годину, і перед автомобілем обов'язково повинна була знаходитись людина з червоним прапорцем). З приводу цієї радісної події 14 листопада 1896 року і був проведений автопробіг з Лондона до Брайтона. З 32-х учасників до фінішу дістались двадцятеро.
Часи змінилися, й з кожним роком швидкість на перегонах все збільшувалася. Змінювалися автомобілі, двигуни.
Проте теперішні перегони - це велий стрес для організму людини.
Відомо, що за один заїзд учасник змагань "Формула-1" втрачає два кілограми маси. Та й глядачам перегонів нелегко: їм продають спеціальні затички для вух, бо без них можна назавжди втратити слух.
Також цікаво, що за всю історію змагань тільки 5 представниць прекрасної статі зважилися на такий крок, і тільки 2 з них змогли завершити перегони.
Та, тим не менш, автомобільні перегони й досі залишаються дуже популярним видом спорту. Крім того, можна з упевненістю сказати, що потім їхня популярність, як і швидкість учасників гонок, буде лише зростати. Але пам'ятайте, що швидка їзда - не завжди добре.
Бережіть себе!