Без рубрики

Автор: t.vdovychenko
8 фільмів, які принесли своїм творцям найбільші статки у 2016 році
1. Перший месник: Протистояння (Captain America: Civil War) - $1,153 млрд
У прокаті з 5 травня Бюджет: $250 млн Першу позицію найкасовіших фільмів 2016 року займає супергеройський блокбастер. Попри те, що цей фільм був 13-м у кінематографічному всесвіті Marvel, це щасливо відобразилося на його касових зборах. Загалом сиквел попередніх "Капітанів Америки" піднявся на 12-те місце у списку найбільш касових фільмів всіх часів. За перші чотири дні прокату фільм перевершив збори свого попередника - "Перший месник: Друга війна" і став також 4-м у списку найкасовіших супергеройських фільмів. В Україні фільм заробив 35, 585 млн грн.
2. У пошуках Дорі (Finding Dory) - $1,024 млрд
В прокаті з 16 червня Бюджет: $200 млн Анімаційний пригодницький фільм від дворазового лауреата "Оскара" Ендрю Стентона, творця "В пошуках Немо" і "Волл-І". Продовження касового мультфільму про рибу-клоуна та інших мешканців підводного світу. "У пошуках Дорі" отримав критичний і комерційний успіх, ставши другим фільмом студії Pixar (після "Іграшкової історії 3"), який перетнув позначку в $1 млрд зборів. В Україні анімаційна стрічка заробила понад 18 млн грн.
3. Зоотрополіс (Zootopia) - $1,024 млрд
У прокаті з 17 березня Бюджет: $150 млн Несподіваний успіх "Зоотрополіса" в прокаті, на відміну від лідерів рейтингу, був не таким вже й очікуваним. Зважаючи на те, що фільм крутили у світі більше трьох місяців, він зміг зібрати більше ніж $1 млрд. Глядацький ажіотаж дозволив "Зоотрополісу" стати другим найкасовіших мультиком року і другим найкасовішим фільмом анімаційної студії "Волт Дісней" за всю її історію. Мультфільм знаходиться на 25-му місці у списку найбільш успішних кінокартин всіх часів і народів. Українські глядачі теж не поскупилися, віддавши в кінотеатрах 52,687 млн грн.
4. Книга Джунглів (The Jungle Book) - $966 млн
У прокаті з 14 квітня Бюджет: $175 млн Майже повністю анімаційний, пригодницький фільм "Книга джунглів" заснований на творах Ред’ярда Кіплінга і на однойменному класичному мультфільмі 1967 року. Фільм розказує всім відому історію хлопця Мауглі, який був вихований вовками. "Книга джунглів" отримала в основному схвальні відгуки критиків і стала ще одним несподівано успішним фільмом року. На даний момент студія "Волт Дісней" працює над розробкою продовження, яке глядачі побачать орієнтовно у 2019 році. В Україні "Книга джунглів" зібрала 45,467 млн грн.
5. Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості (Batman v Superman: Dawn of Justice) - $873 млн У прокаті з 24 березня
Бюджет: $250 млн Єдиний фільм з першої п’ятірки найуспішніших, до виробництва якого не мала стосунок студія "Волт Дісней". Фільм був знятий на "Ворнер Бразерс". Супергеройський блокбастер від посереднього режисера Зака Снайдера з цілою плеядою знаменитих акторів не викликав ажіотажу у критиків, отримавши переважно негативні рецензії. Показово те, що фільм добре йшов у прокаті, встановлюючи рекорди, лише у перший вікенд, проте вже на другому тижні почалося "історичне падіння" показників касових зборів (на понад 80%). Але все ж фільм зміг окупитися більш ніж втричі. В Україні в порівнянні з іншими фільмами, прокат "Бетмен проти Супермена" завершився досить успішно, з показником 31 млн грн.
6. Секрети домашніх тварин (The Secret Life of Pets) - $871 млн
У прокаті з 4 серпня Бюджет: $75 млн Ще одна анімаційна стрічка у першій десятці. Фільм став найбільш успішнім серед мультфільмів до виробництва яких не має стосунку "Волт Дісней" чи "Піксар". Також мультфільм значиться четвертим у рейтингу найбільш успішніших оригінальних фільмів, після "Аватару", "Зоотрополіса" і "У пошуках Немо". Варто відзначити, що фільм був також позитивно сприйнятий критиками. В Україні "Секрети домашніх тварин" змогли зібрати аж 73 млн грн.
7. Дедпул (Deadpool) - $782,6 млн
У прокаті з 11 лютого Бюджет: $58 млн Супергеройський фільм з вже згаданого вище кіновсесвіту Marvel. З фільмів, які мають спеціальну, недитячу класифікації R (до 17 років з батьками) стрічка стала найуспішнішою в історії кіно. Попередній рекорд у цій категорії належав "Матриці: Перезавантаженню" ($742 млн). Фільм став справжньою касовою несподіванкою для студії "20 сторіччя Фокс", враховуючи, що фільм був оцінений категорією R, не був випущений в Китаї, і був показаний лише в 2D і IMAX форматах, на відміну від більшості супергеройських стрічок, які виходять в 3D.
8. Загін самогубців (Suicide Squad) - $745,6 млн
У прокаті з 4 серпня Бюджет: $175 млн Ще один фільм, знятий за мотивами коміксів. Але на відміну від марвелівських кінопрем’єр, "Загін самогубців" - це антигеройське кіно з всесвіту коміксів DC. Попри те, що фільм "Загін самогубців" отримав в основному негативні відгуки від критиків, він мав комерційний успіх. За перший вікенд в українському прокаті "Загін самогубців" встановив два касові рекорди: найбільші збори у день старту фільму в Україні - 6,9 млн грн і найкасовіший вікенд в історії українського кінопрокату - 26,7 млн грн, побивши попередній рекорд, встановлений фільмом "Зоряні війни: Пробудження Сили". Всього в Україні "самогубці" заробили 74,855 млн грн.