MUST...

Автор: Katrin
мар
Must visit: Марокко
Африканська країна Марокко знаходиться всього в кількох кілометрах від Європи, та життя там тече зовсім по-іншому. Саме в Марокко яскраво відчувається дух арабської культури та є можливість познайомитися та навіть стати частиною аутентичних африканських традицій. Тож пропонуємо відправитись у невеличку подорож.
Марокко прекрасний і взимку, і влітку. В теплу пору року туристи обожнюють ніжитися на численних чистих пляжах, а взимку кататися на лижах. При чому, гірськолижні курорти цієї африканської країни все більше стають схожими на європейські по рівню сервісі. А от ціна приємно радує.
5763d1e96651e
Свою назву країна отримала на честь своєї древньої столиці – Марракешу. Сьогодні багато хто помилково вважає, що він продовжує нею бути. Але сучасна столиця країни – Рабат. Це місто цікаве своєю культурно-історичною наповненістю, адже там можна побачити велику кількість релігійних та історичних пам’яток. Цікаве воно і своїм контрастом - поруч з маленькими старими халупами тут прекрасно уживаються білосніжні палаци.
3
До речі, в Марокко арабами вважають всіх, хто говорить арабською, незважаючи на те, звідки ви родом. Якщо заговорите арабською, тут вас приймуть за свого і будуть ставитися до вас особливо тепло.
Не варто лякатися, якщо марроканці при зустрічі будуть намагатися вас поцілувати. Поцілунки в обидві щоки – традиційне привітання гостей в цій країні.
shutterstock_360322106-614x395
Не варто намагатися пояснити марокканцю, що ви зі своєю коханою людиною живете в громадянському шлюбі. Такого поняття у них, згідно релігійних поглядів, не існує. Можна або бути одруженим, або ні. Якщо ж пара одружилася офіційно, їм обом забороняється мати друзів протилежної статі. Лише професійні відносини. Навіть якщо знайомі по роботі зустрінуться на вулиці чи іншому громадському місці, вони мають зробити вигляд, що не знають один одного.
До речі, символом кохання, згідно традицій, тут є не серце, до якого ми звикли, а печінка. Тому наш вислів «ти мені вже в печінках сидиш» може вважатися у марокканців зізнанням.
recipefriday1
Приїхавши до Марокко, обов’язково варто спробувати страви національної кухні. Тут вони дійсно особливі. Найвідоміші з них – тажин та кускус. Перша представляє собою страву, яка готується в горшку конічної форми, де повільно томиться протягом кількох годин. Таким чином частіше за все готують курку та баранину, до яких додають картоплю та морку.
Кускус знайомий і нашим співвітчизникам. Але марокканці готують його особливим чином. Спочатку тушать овочі та м'ясо, а потім додають зварений на пару кускус.
Та будьте уважні, причастуванні шульгам доведеться пересилити себе, насолоджуючись смачними стравами, адже їсти лівою рукою, згідно древніх традицій, в Марокко вважається ознакою неповаги до себе і оточуючих. Ну і ще один цікавий факт – відмова від м’яса може бути сприйнята теж неоднозначно, і навіть розцінена, як знак неповаги.
Купюра в 200 марокканских дирхамов, лицевая сторона
Заплутатися в фінансових питаннях тут практично неможливо. Місцева валюта Марокко – діхрам, є найбільш стабільною по відношенню до долару, а курс частіше за все надзвичайно простий 1 діхрам = 1 долару. Зі зміною короля в країні, змінюється і зображення на купюрах. На них може бути зображений новий голова країни, або одразу два - новообраний та його попередник.
Приємної подорожі!