MUST...

Автор: Katrin
Mekx-04
Must see: Мексика
Мексика – спекотна південноамериканська країна, де шанобливо та особливо дбайливо бережуть давні традиції. Ця країна подарувала світові таких відомих особистостей як музиканта Карлоса Сантану, відому свого часу на весь світ акторку Вероніку Кастро, а ще такілу, перець чилі та безкінечні серіали.
Перше, що помічають туристи, які починають знайомитися з місцевими сім’ями – це те, що сімейне вогнище – культ для мексиканців. Родичі надзвичайно люблять збиратися разом, і тоді столи ломляться від різноманітних наїдків. Все це супроводжується галасом, тривалими розмовами та дитячим сміхом.
mexican_teens_04
В країні дуже люблять різноманітні свята, і відзначають їх з особливим розмахом. Наприклад, як і в інших країнах Латинської Америки, кожна дівчина на своє 15-річчя отримує справжній бенкет на свою честь. В цей день вона одягає пишну красиву сукню, та йде до алтаря, де священник благословляє її і посвячує у жінки. Після цього слідує бенкет, а сама іменинниця пересувається по місту на лімузині. Загалом, все схоже на весілля, тільки без нареченого.
Ця традиція існує вже багато століть, а почалося все з того, що колись мексиканська дівчина мала виходити заміж саме в 15 років.
MEXICO CITY, MEXICO - OCTOBER 29: Floats depicting "Catrinas" and other death related characters and offerings march during the first Big Parade of the City to celebrate the Day of the Dead at Av. Paseo De La Reforma on October 29, 2016 in Mexico City, Mexico. (Photo by Victor Chavez/WireImage)
Ще одне цікаве і незвичне (а часто і моторошне) для нас  свято – День мертвих. У нашому розумінні в такий день всі мають скорбити, але не у Мексиці. Цього дня, згідно повір’їв, душі померлих відвідують рідні домівки, а тому сумувати не можна. Вулиці прикрашають різнокольоровими стрічками, будинки завішують прапорами та прикрашають свічками, аби душі могли знайти дорогу додому. Обов’язковим у День померлих є і карнавал.
santa_muerte_03
В країні взагалі справжній культ смерті, і її ніхто не боїться. Він має назву Санта Муерте. В будинках місцевих можна побачити цілі алтарі, в яких стоять численні фігурки черепів та скелетів, а також самої Святої Смерті з косою. Для поклоніння їй існують і спеціальні храми, які працюють поруч з католицькими.
Справжній кулінарний фетиш Мексики – тортілья. Це щось на зразок нашого хлібу. Її подають практично до усіх страв, а на плитах, які стоять практично в кожній квартирі і будинку, між конфорками є спеціальна поверхня для приготування тортільї.
94_main
Найбільш популярна страва серед туристів та місцевих – такос. Це тортілья з різноманітними начинками. Купити її можна практично у всіх вуличних торговців фаст-фуду. Недорого та дуже ситно. Якщо ж не боїтеся, тоді можете спробувати «чапулінес» - смажених коників.
Незважаючи на досить великий відсоток неосвічених людей, в Мексиці дуже багато книжкових магазинів. По кілька великих у кожному районі, книги продають в переходах, біля виходів з метро, в маленьких магазинах і великих супермаркетах.
img_5117
В столиці Мексики – Мехіко часто бувають легкі землетруси. Місцеві жителі вже давно не лякаються, і зі звуком сирени одразу виходять на вулицю. В місті є спеціальні позначки на асфальті, які вказують на безпечні зони, в яких можна перечекати коливання.
Мексика – країна контрастів з самобутніми традиціями, привітним народом та неймовірно красивою природою. Тому, хто зуміє розгледіти всі її особливості, навіть при наявності суттєвих недоліків, відкриється головне – справжня мексиканська атмосфера та дух.